Obowiazki Kapitana

1. Kapitan jest wzorem dla całej drużyny, przestrzega ustalonych zasad panujących w zespole.

2. Motywuje drużynę do jak najlepszej pracy podczas treningu i meczu.

3. Po Trenerze, jako pierwszy zwraca uwagę gdy w drużynie pojawia się problem lub gdy      zawodnicy zachowują się w sposób nieodpowiedni.

4. Pilnuje wszelkich terminów ustalanych przez Trenera pomagając słabiej poinformowanym kolegom z drużyny.

5. Przeprowadza rozgrzewkę przed meczem wspólnie z II Kapitanem.

6. Jest zawsze najlepiej poinformowanym zawodnikiem na temat zasad wprowadzanych przez Trenera, a także jeśli chodzi o życie drużyny.

7. Kontroluje zachowanie pozostałych zawodników w drużynie, w momencie gdy Trener zajęty jest pracą na rzecz drużyny.

8. Zgłasza Trenerowi pomysły, problemy i inne sytuacje dotyczące drużyny.

9. Trener w każdym momencie ma prawo do odwołania Kapitana z swojej funkcji na wskutek nieodpowiedniego zachowania.

10. Kapitan zaraz po Trenerze i Kierowniku dba o dyscyplinę i organizację Naszej drużyny.

11. Kapitan ma prawo do odwołania się z pełnionej funkcji, decyzje przekazuję Trenerowi.

12. Kapitan dba o sprzęt treningowy, jako ostatni schodzi z treningu, sprawdzając czy wszystko zostało zabrane.

13. Kapitan wyprowadza w jednej grupie, drużynę znajdującą się w szatni, na rozgrzewkę przed meczem i trening.

14. Kapitan dba o to, aby w szatni nic nie zostało zniszczone.

15. Kapitan jako pierwszy dba, aby drużyna z szacunkiem odnosiła się względem siebie, rywala, sędziego i kibiców.